Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

6 zalet ekologicznych wypełniaczy do paczek

2023-01-31
6 zalet ekologicznych wypełniaczy do paczek

Ekologiczne wypełniacze do paczek z wiór papierowych to świetny sposób na zabezpieczenie zawartości opakowania. Stanowią bowiem oryginalną i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywę dla innych produktów tego typu, wykonanych przykładowo z tworzyw sztucznych. Jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie? Przedstawiamy 6 zalet ekologicznych wypełniaczy do paczek wykonanych z papieru!

Uniwersalność ekologicznych wypełniaczy

Jedną z największych i charakterystycznych zalet, jakimi odznacza się ekologiczny wypełniacz w postaci papierowych wiór, to jego uniwersalność. Tego typu wypełnienie paczki doskonale sprawdza się praktycznie w każdym zastosowaniu – tym prywatnym i firmowym, zarówno do zabezpieczania mniejszych, jak i większych paczek. Z powodzeniem można wypełniać nimi paczki zawierające mniej, jak i bardziej delikatne przedmioty o dowolnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów, ponieważ wypełniacze ekologiczne są elastyczne i z łatwością dostosowują się do kształtu i wielkości zawartości paczki.

Pełna ochrona zawartości paczki

Papier, a zwłaszcza ten, który jest pocięty na długie wióry, jest doskonałym wypełnieniem paczek, gwarantując pełną amortyzację znajdujących się w środku przedmiotów, co pozwala na skuteczne zabezpieczenie zawartości paczki przed uszkodzeniem. Za pomocą ekologicznych papierowych wypełniaczy z łatwością można uzupełnić puste przestrzenie i unieruchomić zawartość paczki przed niekontrolowanym przemieszczaniem się w czasie transportu.

Ochrona środowiska – skuteczny recykling i szybka biodegradacja

Wypełniacze ekologiczne do paczek wykonane z naturalnych materiałów, do których zalicza się oczywiście papier (jest to produkt wykonany z masy organicznej – celulozy – będącej polimerem naturalnym), są szybko biodegradowalne. Papier rozkłada się bowiem w zaledwie kilka miesięcy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ jest to materiał podlegający wielokrotnemu recyklingowi. Tym samym wykorzystywanie ekologicznych wypełniaczy papierowych to jedno z najlepszych rozwiązań na to, aby zabezpieczać paczkę w sposób bezpieczny dla środowiska.

Eleganckie wypełnienie z papierowych wiór

Wypełnienie z papieru pociętego w długie wióry to również rozwiązanie bardzo stylowe, które nadaje całej przesyłce więcej klasy i elegancji, eksponując jej zawartość w oryginalny sposób. Tak wypełniona paczka wygląda o wiele lepiej niż w przypadku zastosowania folii bąbelkowej, flopaka czy skropaka. Poza tym wbrew pozorom wióry papierowe nie śmiecą, bo nie rozsypują się i są bezpyłowe.

Modne i oryginalne rozwiązanie w nurcie ZERO WASTE

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, zmienia się nie tylko nasze życie, ale także moda i sposób myślenia konsumentów. W ostatnich latach olbrzymi nacisk kładzie się na ideę ZERO WASTE, która ma na celu ograniczyć ilość odpadów poprzez tworzenie gospodarki z obiegiem zamkniętym, w której nic się na marnuje. Wypełniacze ekologiczne z papieru doskonale wpisują się w ten nurt. Dlatego dodatkową ich zaletą w przypadku firm wykorzystujących wypełniacze do wysyłki swoich produktów, jest budowa wizerunku przedsiębiorstwa odpowiedzialnego, wspierającego ekologiczny i zrównoważony rozwój.

Ograniczenie ilości plastiku w otoczeniu

Są sytuacje, w których niezbędne jest wykorzystanie tworzyw sztucznych. Jednym z nich jest przykładowo zewnętrzna ochrona opakowania, gdzie zastosowanie znajduje folia strecht czy pakowanie żywności w folię spożywczą. Jeśli jednak możemy, to warto ograniczać ilość plastiku w środowisku do możliwego minimum. Jednym z elementów zrównoważonych działań w tym zakresie jest wypełniacz ekologiczny naturalny, który stanowi solidną alternatywę dla wypełniaczy z tworzyw sztucznych.

Zabezpieczenie wnętrza paczki z powodzeniem może być wykonane z materiałów organicznych, których biodegradacja jest szybka i prosta. Wybierając papierowe wypełniacze, ograniczamy ilość plastiku w otoczeniu, co warto robić, bo naukowcy przewidują, że w 2050 roku w oceanie będzie go więcej niż ryb.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 31 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
ok
2024-02-20
Sprawna obsługa, szybka wysyłka. Towar zgodny z opisem, wysokiej jakosci :-) dziękuje
pixel