Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cechy dobrego opakowania kartonowego

2022-04-28
Cechy dobrego opakowania kartonowego

Opakowanie kartonowe wykorzystywane jest w wielu branżach, a jego znaczenie stale rośnie. Głównie za sprawą zakupów internetowych, które stały się szczególnie ważne w dobie pandemii. Praktycznie wszystkie produkty zamawiane przez Internet muszą zostać zapakowane w odpowiednie pudełko. Warto zatem zastanowić się, jakie cechy powinno posiadać opakowanie, aby zapewnić bezpieczny transport różnorodnych artykułów.

Trwałe opakowanie kartonowe zabezpieczeniem Twoich produktów

Przede wszystkim pudełko kartonowe musi odznaczać się szczególną wytrzymałością. Jego zadaniem jest zagwarantowanie bezpiecznego transportu artykułów, aby nie uległy one uszkodzeniom. Dlatego warto zdecydować się na pudełka wykonane z 3-warstwowej tektury falistej. Głównie dlatego, że jest ona twarda i sztywna, dzięki czemu zachowa swój kształt podczas przewozu, a tym samym transportowany produkt pozostanie w stanie nienaruszonym. Dodatkowo, opakowanie z falistej tektury sprawia, że w wielu przypadkach dodatkowe zabezpieczenie w formie folii bąbelkowej bywa zbędne. Budowa opakowania zawiera bowiem wewnętrzne przestrzenie, które działają na podobnej zasadzie.

To z kolei zabezpiecza towar nawet w przypadku wgniecenia pudełka. Najłatwiej zrozumieć zasadę działania takiej tektury poprzez przyglądnięcie się jej budowie, a szczególnie przekrojowi takiego pudełka. Można to zobaczyć m.in. tutaj.

Opakowania na miarę produktów – różnorodność kształtów i rozmiarów

Ważną cechą pudełek kartonowych jest też możliwość wyboru kształtu oraz rozmiaru –  należy dostosować je do danego artykułu. Pod tym względem rozróżniamy opakowania:

  • kwadratowe,
  • prostokątne długie,
  • prostokątne wysokie,
  • walcowe („tuba”).

Są to podstawowe kształty, które w zupełności wystarczają do zapakowania każdego towaru. Dodatkowo różnorodność rozmiarów pudełek kartonowych umożliwia dopasowanie ich do układu powierzchni magazynowej. To zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Wybór intuicyjnego zamknięcia opakowania kartonowego

Jak się okazuje, różnorodność w przypadku opakowań odnosi się także do form ich zamykania. Istnieją dwa rodzaje zamknięć: na klapy i wieczka. Pierwsza z nich dotyczy standardowych pudełek kartonowych, które można składać. Posiadają one dolne oraz górne klapy.

Drugi rodzaj zamknięć stosowany jest głównie w opakowaniach walcowych. Takie pudełka nie są przeznaczone do składania. Posiadają tylko górne wieczko do nakładania.

Finanse przede wszystkim – hurtowe zamówienia w niższej cenie

Każdy zdaje sobie sprawę, że oprócz wytrzymałości i kształtów, budżet również odgrywa ważną rolę przy wyborze opakowania kartonowego. Dlatego opłaca się szukać możliwych oszczędności przy zachowaniu odpowiedniej jakości pudełek.

W Radomax możesz zaopatrzyć się w solidne kartony, a im większe zamówienie złożysz, tym niższa będzie cena. Co więcej, przy pierwszym zamówieniu obowiązuje zniżka 10%. Wystarczy zapisać się do naszego klubu. Sprawdź ofertę, jeśli prowadzisz sklep internetowy lub działasz w innej branży, w której często wysyłasz lub przewozisz towary.

Polecane

Karton 540x220x275mm

Karton 540x220x275mm

55,40 zł / 20 szt.
Karton 315x245x335mm

Karton 315x245x335mm

48,00 zł / 20 szt.
Karton 600x395x410mm

Karton 600x395x410mm

92,25 zł / 15 szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Wszystko super, profeska w każdym calu
2024-03-20
Polecam zgodne z zamówieniem
pixel