Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dostałeś paczkę? Sprawdź, jak wykorzystać wypełniacz, który był w środku!

2023-01-23
Dostałeś paczkę? Sprawdź, jak wykorzystać wypełniacz, który był w środku!

O ile rola wypełniaczy do paczek jest niezwykle istotna i to właśnie dzięki nim można bezpiecznie wysyłać różnego rodzaju rzeczy i produkty, o tyle na samym końcu podróży zazwyczaj nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić. Najczęściej są po prostu traktowane jak odpadki i wyrzucane. Można je jednak wykorzystać w inny sposób. W jaki dokładnie? Już podpowiadamy!

Rodzaje wypełniaczy paczek

Wypełniacze do paczek to standardowe rozwiązanie, które pozwala na zabezpieczenie transportowanych przedmiotów poprzez ich amortyzację i wypełnienie pustych przestrzeni w opakowaniu. Na rynku istnieje wiele rozwiązań w tym zakresie. Są to zarówno wypełniacze ekologiczne, wykonane z materiałów naturalnych, jak i wypełniacze z tworzyw sztucznych.

Wypełniacze ekologiczne naturalne:

  • Wypełniacze papierowe – wykonane z papieru lub makulatury w postaci długich wiór lub w postaci specjalnie wyciętych i ukształtowanych konstrukcji tekturowych albo w formie papieru do owijania produktów.
  • Skropak – wypełniacze wykonane ze skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej w postaci pianek / chrupek.
  • Wełna drzewna – cienkie i długie wióry drzewne.

Wypełniacze z tworzyw sztucznych:

  • Folia bąbelkowa – elastyczna folia z bąbelkami wypełnionymi powietrzem.
  • Flopak – materiał przypominający skropak wykonany z polistyrenu w kształcie ósemki.
  • Foliowe poduszka – worki foliowe, które zostały wypełnione powietrzem.

Co ciekawe, praktycznie każdy rodzaj wypełnienia można do czegoś wykorzystać w myśl idei Zero Waste, czyli w tym przypadku redukcji odpadów, poprzez maksymalne wykorzystywanie tego, co już jest, w ponownym użytku.

Ponowne wykorzystanie wypełniaczy do zabezpieczenia przedmiotów

Jeśli otrzymaliśmy paczkę z wypełniaczem, to praktycznie każdy jego rodzaj można ponownie wykorzystać wtedy, gdy sami planujemy wysłać gdzieś jakieś przedmioty. Będą one przydatne także w czasie przeprowadzki, gdy pakujemy rzeczy i chcemy je zabezpieczyć do transportu w nowe miejsce zamieszkania. Na tym jednak nie koniec, ponieważ można ich użyć również jako ochronę przedmiotów, które chcemy przechowywać na strychu, w garażu czy w piwnicy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wypełniacze ekologiczne i folia bąbelkowa, w którą można po prostu zawinąć przedmioty.

Ekologiczne wypełniacze jako elementy ozdobne

Wypełniacze ekologiczne w postaci długich wiór czy wełny drzewnej można ponownie wykorzystać przy tworzeniu różnego rodzaju dekoracji handmade. Takie wypełnienie doskonale sprawdza się także w przypadku opakowań prezentowych, nadając im ciekawego i oryginalnego stylu, eksponując prezent w wyjątkowy sposób.

Papierowe wypełniacze i skropak jako nawóz do ogródka

Dla niektórych może być to zaskoczenie, ale zarówno wióry papierowe, jak i skropak, to materiały biodegradowalne i naturalne, które doskonale nadają się do kompostowania. Właściciele ogródków i działkowicze mogą w ten sposób zyskać dodatkowy nawóz do uprawy warzyw i roślin ozdobnych.
Przy czym papierowe wióry i skropak należy przekładać warstwowo z innymi resztkami i odpadkami kompostowymi. Jest to niezwykle ekologiczne wykorzystanie wypełniaczy, dlatego też jeśli tylko mamy własny kompostownik, to zamiast wyrzucać wypełniacze naturalne do kosza na śmieci, warto je wrzucić do kompostownika.

Wypełniacze do paczek – zabawa z dzieckiem

Wypełniacze do paczek można również wykorzystać do wspólnych zabaw plastycznych z dziećmi. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, a wykorzystać można praktycznie wszystkie rodzaje wypełnienia. Nawet strzelanie z folii bąbelkowej może być świetną zabawą dla dzieci. A foliowe poduszki można zamienić w zabawki poprzez narysowanie na nich śmiesznych twarzy mazakami.
Ze skropaka natomiast można sklejać piankowe figurki, wystarczy zmoczyć fragment jednej chrupki i przymocować ją do kolejnej – pianki można również kolorować flamastrami. Zamiast kupować nowe kolorowanki czy wycinanki, można zatem zebrać trochę różnych wypełniaczy i urządzić dzieciakom plastyczne eldorado, ucząc je przy okazji ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Sprawdź ofertę naszych wypełniaczy z papieru, które można wielokrotnie wykorzystywać. Znajdziesz u nas wypełniacz ekologiczny naturalny w różnych opakowaniach – 400 g i 800 g, dostępne hurtowo i w detalu!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-20
Sprawna obsługa, szybka wysyłka. Towar zgodny z opisem, wysokiej jakosci :-) dziękuje
2023-12-25
Super zakup
pixel