Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folia na paczkę – dlaczego warto stretchować przesyłki?

2023-05-02
Folia na paczkę – dlaczego warto stretchować przesyłki?

Ochrona przed wilgocią – w magazynach bywa zimno i mokro

Wilgoć, a także niskie temperatury, to czynniki, które mogą wpłynąć na zawartość przesyłania. Wynika to z faktu, że wiele produktów ulega zepsuciu bądź uszkodzeniu w wyniku działania wilgoci. Folia stretch dzięki swoim właściwościom chroni paczkę przed wilgocią, gdyż tworzy pewnego rodzaju warstwę izolacyjną. Co więcej, folia stretch wykazuje się bardzo dobrą przyczepnością do powierzchni, co pozwala na odpowiednie przytwierdzenie paczki i zabezpieczenie jej przed wpływem wilgoci.
Magazyny są często miejscami o szerokim zakresie temperatur oraz wilgotności powietrza. W związku z tym możliwość skorzystania z folii stretch znacznie zwiększa szanse na to, że paczka dotrze do odbiorcy bez żadnych uszkodzeń. Dodatkowo, folia stretch nie sprawia problemów pracownikom podczas kompletowania przesyłek, gdyż jest lekka i łatwa w użyciu.

Ochrona przed kurzem – paczki składowane są często w brudnych i zakurzonych magazynach

Kurz to stały bywalec w wielu magazynach, zwłaszcza tych, które znajdują się na terenach przemysłowych. Pyły mogą przedostać się do wnętrza przesyłki i uszkodzić zawartość, szczególnie jeśli są to produkty wrażliwe na zanieczyszczenia, takie jak elektronika czy artykuły spożywcze. Folia stretch pozwala na zabezpieczenie przesyłki przed kurzem oraz zanieczyszczeniami, tworząc dodatkową barierę ochronną.

Dodatkowo, folia stretch ułatwia utrzymanie porządku w magazynie. Paczki owinięte folią stretch są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze do przenoszenia niż te bez folii. W przypadku wielu paczek składowanych na paletach, zapewnienie odpowiedniej ochrony przed kurzem i zanieczyszczeniami to kluczowy element zapewnienia komfortu pracy magazynierów.

Ochrona przed zalaniem – jeśli kurier zostawi paczkę pod domem, nie zniszczy jej deszcz

Czasami zdarza się, że kurier zostawi paczkę pod drzwiami, zwłaszcza gdy odbiorca nie jest w domu. Jeśli w czasie nieobecności właściciela spadnie deszcz, paczki narażone są na zalanie. Folia stretch jest wodoodporna, co oznacza, że dobrze owinięta paczka będzie odpowiednio chroniona przed deszczem, nie ulegając zniszczeniu. W ten sposób folia stretch zabezpiecza przesyłki, nawet w nietypowych sytuacjach.

Ochrona przed uszkodzeniami – stretch chroni paczkę przed drganiami i wstrząsami

Drgania i wstrząsy to równie groźne czynniki uszkadzające przesyłki. Zdarza się to podczas transportu, gdy paczki są przenoszone, układane na palecie czy podczas niezbyt delikatnego wyrzucania z samochodu przez kuriera. Zastosowanie folii ochronnej pozwala na odpowiednią amortyzację paczki, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń wynikających z drgań i wstrząsów.

Folia stretch, zarówno folia czarna, jak i folia transparentna sprawia również, że paczki są mniej podatne na przypadkowe otwarcie podczas transportu, co może prowadzić do ich uszkodzenia czy zagubienia zawartości. Dzięki temu właściciel przesyłki może być pewien, że jego paczka dotrze do adresata kompletna i w nienaruszonym stanie.

Ochrona przed kradzieżą – otworzenie paczki ze stretchem jest trudniejsze niż bez

Folia stretch pełni także ważną funkcję ochronną przed kradzieżą. Paczki bez dodatkowego zabezpieczenia są łatwiejsze do wszelkich prób manipulacji, takich jak podmiana zawartości czy przejęcie cennych przedmiotów. Owinięcie paczki folią stretch sprawia, że jej otwarcie jest zdecydowanie trudniejsze i wymaga więcej czasu. Opóźnienie to może wpływać na to, że potencjalny złodziej zrezygnuje z próby kradzieży.

Warto więc zainwestować w dobrą jakość folii stretch, aby zapewnić sobie oraz swoim klientom najlepszą ochronę przesyłek. Ochrona przed wilgocią, kurzem, deszczem, uszkodzeniami oraz kradzieżą to kluczowe aspekty, które każdy nadawca chciałby mieć pod kontrolą. Dbaj więc o swoje paczki i zyskaj zadowolenie odbiorców!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 31 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Wszystko super, profeska w każdym calu
2024-05-02
Świetnie, szybko, konkretnie. Polecam
pixel