Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folia pakowa i jej zastosowanie – w jakich sytuacjach Ci się przyda?

2023-04-05
Folia pakowa i jej zastosowanie – w jakich sytuacjach Ci się przyda?

Niezaprzeczalnie folie pakowe to jeden z najważniejszych elementów szeroko pojętej branży transportowej i wysyłkowej. To dzięki nim różnego rodzaju paczki oraz przesyłki wielkogabarytowe – w tym produkty przewożone na paletach, mogą być bezpiecznie wysyłane na większe odległości. Na tym jednak rola folii pakowych się nie kończy. W jakich jeszcze sytuacjach przyda się tego typu folia? I na czym polega jej funkcjonalność i uniwersalność? Już wszystko wyjaśniamy!

Folia pakowa czarna i transparentna

Zanim przejdziemy do tego, jakie zastosowania ma folia pakowa, warto wyjaśnić, czym ona jest i czym się charakteryzuje. W ogólnym ujęciu jest to folia stretch, wykonana zazwyczaj z polietylenu. Do najważniejszych cech folii pakowej zaliczyć można wytrzymałość na uszkodzenia i wilgoć oraz elastyczność. Przy czym w sprzedaży znaleźć można trzy podstawowe produkty tego typu.

Rodzaje folii pakowych

  • Folia pakowa transparentna – bardzo uniwersalna folia, która ma niezwykle szerokie zastosowanie zarówno w branży transportowej i wysyłkowej, jak i w użytku domowym.
  • Folia pakowa czarna – najczęściej używana do zabezpieczania przesyłek pocztowych lub towarów luksusowych, gdzie ważna jest bardzo duża wytrzymałość foli i ochrona przed promieniowaniem UV. Jest również popularna wtedy, gdy zależy nam na dyskrecji, bo czarny kolor zakrywa chronioną zawartość.
  • Folia spożywcza – jest atestowana do kontaktu z żywnością i szeroko stosowana do pakowania lub zabezpieczania produktów spożywczych.

Poszczególne rodzaje folii pakowych różnią się nieco swoimi właściwościami, wszystkie jednak skutecznie zabezpieczają produkty przed wilgocią, brudem, kurzem i uszkodzeniem. Przy czym czarna folia pakowa jest bardzo wytrzymała i trudno ją rozerwać, co daje naprawdę porządne zabezpieczenie. Równocześnie charakteryzuje ją czepliwość i kurczliwość, co pozwala na idealne przyleganie do owiniętego nią przedmiotu.

Natomiast folia transparentna jest z reguły bardzo elastyczna i rozciągliwa, co świetnie przydaje się szczególnie przy ciasnym zawijaniu palet z produktami. Przy czym tak naprawdę oba rodzaje folii świetnie sprawdzają się w branży wysyłkowej do zabezpieczania paczek. Z powodzeniem używane są również w różnego rodzaju przedsiębiorstwach do szeroko pojętej ochrony produktów przechowywanych w magazynach czy przygotowywanych do transportu.

Praktyczne zastosowanie folii pakowej

Folie pakowe mają niezwykle szerokie zastosowanie domowe i mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach. Dlatego zawsze warto mieć rolkę folii stretch na stanie. Przykładowo czarna folia pakowa doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy chcemy odesłać nietrafiony zakup przez Internet do sklepu. Wtedy po prostu owijamy go folią pakową i naklejamy na niego etykietę – odsyłając taką paczkę kurierem czy zanosząc ją do paczkomatu. Na tym jednak nie koniec! Kiedy jeszcze przydaje się folia pakowa w domu?

Domowe zastosowanie folii pakowej:

  • Zabezpieczanie różnego rodzaju rzeczy przechowywanych w piwnicy, garażu czy na strychu – folia chroni przed kurzem, brudem, wilgocią czy uszkodzeniem.
  • Dodatkowa ochrona wyposażenia domowego i kartonów z rzeczami w czasie przeprowadzki.
  • Zabezpieczenie podłogi, mebli i wyposażenia przed zabrudzeniem w czasie remontu.
  • Szerokie możliwości wykorzystania folii w ogrodnictwie – można za jej pomocą osłaniać rośliny przed przymrozkami lub wykorzystać do zbudowania foliówki.
  • Używanie folii do pakowania żywności przechowywanej w lodówce lub spiżarni.

Oczywiście folia pakowa może być wykorzystywana również do wielu innych celów, ponieważ materiał ten ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość, elastyczność i prostotę użytkowania, może być adaptowany do bardzo różnych zastosowań. Przykładowo niektóre zabiegi kosmetyczne na ciało również wykorzystują folię stretch, zatem pole działania co do możliwości jej używania, jest naprawdę bardzo szerokie. Przy czym w ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystkie rodzaje wymienionych powyżej folii pakowych – również w postaci wygodnych w użyciu folii mini rap, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w domu, jak i w firmie!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-02
Świetnie, szybko, konkretnie. Polecam
2024-02-20
Sprawna obsługa, szybka wysyłka. Towar zgodny z opisem, wysokiej jakosci :-) dziękuje
pixel