Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak usunąć taśmę dwustronną z mebli?

2024-06-26
Jak usunąć taśmę dwustronną z mebli?

Praktyczne zastosowanie taśmy dwustronnej

Dlaczego taśma dwustronna cieszy się popularnością? Z jej użyciem można szybko uporać się z niewielkimi błędami technicznymi, zawiesić lustro czy obraz. Ponadto taśma jest tania i wydajna, zajmuje w szufladzie niewiele miejsca, więc warto mieć ją zawsze pod ręką.

Małe awarie potrafią skutecznie utrudniać życie. Z pomocą taśmy dwustronnej można w kilka chwil naprawić oderwaną listwę czy połączyć ze sobą dowolne dwa elementy – na przykład zdjęcie w ramie z boczną częścią szafy. Warstwa klejąca to kauczuk syntetyczny, który zapewnia doskonałą przyczepność do każdego podłoża. Można się domyśleć, że taśma dwustronna świetnie poradzi sobie z każdą powierzchnią. Niektórzy wykorzystują ten produkt w nieoczywisty sposób, na przykład do izolacji nieszczelnych okien czy tworzenia własnych dekoracji.

Jak usunąć klej po taśmie z mebli?

Stało się. Po demontażu dekoracji na powierzchni mebla został nieestetycznie wyglądający klej. Jak się go pozbyć, by nie uszkodzić cennej komody czy witrynki? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w przypadku usuwania taśmy odpada stosowanie chemicznych detergentów. Mogą one wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Pod żadnym pozorem nie traktuj powierzchni drewnianych lub lakierowanych silnymi preparatami, które mogą zostawić po sobie trwałe plamy.

Polecamy najprostsze rozwiązanie, jakim jest ciepła woda z mydłem. W ten sposób bezpiecznie usuniesz pozostałości kleju. Ciepła woda rozpuści resztki po taśmie – wystarczy potrzeć to miejsce delikatną gąbką namoczoną we wspomnianym roztworze. Klej jest oporny na działanie mydła? Skieruj na to miejsce strumień ciepłego powietrza z suszarki, a następnie potraktuj wodą z mydłem. W ten sposób powierzchnia mebla będzie wyglądać jak przed montażem.

Usuwanie taśmy dwustronnej z powierzchni drewnianych

Masz piękny drewniany kredens, ale Twoje dziecko postanowiło go ozdobić, wykorzystując do tego celu taśmę dwustronną? Nie panikuj, z odpowiednią dozą cierpliwości i determinacji przywrócisz meblom pierwotny wygląd.

Drewno jest delikatnym surowcem, który wymaga odpowiedniego traktowania. Unikaj chemicznych detergentów, bo mogą trwale uszkodzić drewnianą powierzchnię. Odpuść też szorowanie resztek kleju papierem ściernym. Aby usunąć taśmę dwustronną z drewna, przyda się… nafta! Wystarczy odrobina, by skutecznie rozpuścić i usunąć nawet najdrobniejsze ślady po kleju.

Jak usunąć taśmę dwustronną z powierzchni szklanych?

Stolik kawowy, nowoczesna witrynka, przeszklona półka wisząca nad telewizorem – aktualna oferta mebli jest nie tylko funkcjonalna, ale i bardzo atrakcyjna wizualnie. Powierzchnie szklane pięknie odbijają światło, wobec czego często mocuje się do nich łańcuchy ozdobnych lampek czy efektowne girlandy świetle.

Jak pozbyć się resztek kleju po taśmie dwustronnej ze szklanej powierzchni? Tutaj nie sprawdzi się metoda podgrzewania kleju suszarką – szkło może się nadmiernie nagrzać i pęknąć, a więc nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. O wiele bezpieczniej postąpisz, korzystając ze sprawdzonej metody ciepłej wody z mydłem. Tarcie nie przynosi rezultatów? Zastosuj czysty alkohol – na przykład spirytus – który bardzo dobrze rozpuszcza klej i usuwa jego resztki ze szkła.

Tłuszcz – sprawdzony przy usuwaniu kleju

Istnieje sporo domowych metod na to, by skutecznie pozbyć się klejących pozostałości po taśmie dwustronnej. Jednym z niezawodnych środków jest tłuszcz. Możesz użyć tłuszczu w formie spożywczej, na przykład masła, oliwy czy oleju, by za pomocą kilku wprawnych ruchów pozbyć się nieestetycznych resztek kleju. Nie stosuj tych środków w przypadku chłonnych powierzchni, takich jak surowe drewno bez impregnatu. Wówczas po Twoich staraniach zostanie wyłącznie plama, którą trudno usunąć.

Ostrożnie z papierem ściernym

W niektórych przypadkach taśmę dwustronną można usunąć papierem ściernym. Ta metoda nie jest jednak polecana osobom niewprawionym. Zbyt intensywne pocieranie i brak precyzji będą skutkować nieodwracalną szkodą w wyglądzie mebla. Wystarczy chwila nieuwagi, by usunąć warstwę znajdującą się pod klejem – a to już będzie wymagać wymiany całego elementu.

A co z rozpuszczalnikiem? To zwykle pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy w sytuacji wymagającej użycia silniejszych środków. Głównym składnikiem jest aceton, który świetnie radzi sobie z resztkami kleju, jaki został na powierzchni mebla. Należy się z nim jednak obchodzić ostrożnie, a przed użyciem założyć gumowe rękawiczki. Rozpuszczalnik nie powinien być stosowany na delikatne obszary, takie jak fronty na wysoki połysk.

Taśma dwustronna to bardzo użytkowy gadżet, który doskonale sprawdza się w domowej przestrzeni. Dzięki powyższym wskazówkom usuwanie resztek kleju będzie skuteczne i nie pochłonie wiele czasu.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 31 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
Towar zgodny z opisem ,bardzo dobrze zabezpieczony .
2024-01-23
Bardzo dobrze
pixel