Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kartony do przeprowadzki – jakie będą najlepsze?

2022-11-01
Kartony do przeprowadzki – jakie będą najlepsze?

Każda przeprowadzka to prawdziwe wyzwanie. Niezależnie od tego, czy jest ona związana ze zmianą mieszkania lub domu, czy siedziby firmy, musimy zabrać ze sobą swoje rzeczy. A może to być praktycznie wszystko – począwszy od przedmiotów wielkogabarytowych, takich jak meble i szereg różnego rodzaju urządzeń i wyposażenia, poprzez rzeczy codziennego użytku, sprzęt RTV i AGD, skończywszy na książkach, dokumentach, ubraniach, kosmetykach oraz innych bibelotach. Niezaprzeczalnie przydatne będą tutaj pudła kartonowe, które ułatwią cały proces. Które kartony będą najlepsze?

Przeprowadzka z kartonami

Największym problemem w czasie przeprowadzki jest nie tylko szybkie i łatwe spakowanie rzeczy, ale także ich bezpieczny transport oraz wygodne rozpakowanie. Wszystko to zapewnia użycie pudeł kartonowych do spakowania i przewiezienia rzeczy. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, łączące w sobie:

  • komfort pakowania
  • ochronę zawartości
  • wygodę rozpakowania

Przy czym pudła kartonowe do przeprowadzki są produktami ekologicznymi, tanimi i wielokrotnego użytku, o czym więcej wspomnimy na samym końcu. Komfort rozpakowywania przedmiotów przewożonych w pudłach kartonowych wynika także z możliwości ich prostego oznaczenia. Wystarczy napisać na spakowanym już pudełku flamastrem, jaka jest jego zawartość. Dzięki temu nie będziemy musieli skazywać się na nerwówkę przy poszukiwaniu konkretnych rzeczy w czasie ich rozpakowywania. Przy kolejnym wykorzystaniu kartonu, po prostu skreślimy napis i naniesiemy nowy.

Kartony do przeprowadzki – rodzaje i rozmiary

Oczywiście nie wszystkie kartony będą się nadawać do przeprowadzki. W tym przypadku trzeba postawić na solidniejsze pudła, wykonane z trójwarstwowej tektury falistej. Wtedy będziemy mieć pewność, że schowane w kartonie rzeczy są dobrze zabezpieczone. Zaletą użycia tekturowych kartonów do przeprowadzki jest również to, że mamy do wyboru kilka ich rozmiarów. To pozwala na dopasowanie konkretnego kartonu do wielkości czy ilości rzeczy, jakie chcemy w niego zapakować.
Polecamy kartony do przeprowadzki w 3 różnych rozmiarach:

Komplet takich pudeł pozwoli na wygodne i bezpieczne spakowanie swojego dobytku i jego przewiezienie do nowego miejsca. Co ważne, zapakowane do kartonów przedmioty mogą z powodzeniem leżeć w nich dłużej.
Taki sposób pakowania jest bardzo uporządkowany, a same kartony są niezwykle ustawne. Można je umieścić w dowolnym miejscu. Jeden na drugim czy obok siebie. A dzięki ich wcześniejszemu oznakowaniu, bliżej możemy dać rzeczy najpotrzebniejsze, a te, które mogą być wypakowane później, można odłożyć w dalszy kąt, aby spokojnie wyciągać je etapami – kiedy będzie taka potrzeba lub w wolnej chwili.

Dodatkowe zabezpieczenie kartonów folią stretch

Dobrym pomysłem na dodatkową ochronę kartonu jest jego owinięcie folią stretch np. MINI RAP. Wtedy to na niej możemy napisać czarnym flamastrem, co znajduje się w danym opakowaniu. Natomiast do zaklejenia kartonu, co zabezpieczy znajdujące się w nim rzeczy przed wypadnięciem, warto wykorzystać:

Do ponownego otwarcia kartonu, już na miejscu, wystarczy po prostu rozciąć taśmę.

Co zrobić z kartonami po przeprowadzce?

Kartony wykonane z grubszej tektury to naprawdę wytrzymałe konstrukcje, które można wykorzystać wielokrotnie. Co ważne, za sprawą swojej budowy kartony łatwo się zginają w strategicznych punktach. Dlatego ich przechowywanie jest niezwykle proste, bo po złożeniu zajmują niewiele miejsca.
W takiej postaci z łatwością schowamy je na strychu, w piwnicy, garażu, a nawet w domu — w szafie czy za meblami. Ponadto warto wspomnieć o tym, że kartony tekturowe to produkty podlegające recyklingowi. Czyli wykorzystując je do przeprowadzki, jesteśmy przyjaźni dla środowiska naturalnego.

Polecane

Karton 540x220x275mm

Karton 540x220x275mm

55,40 zł / 20 szt.
Karton 315x245x335mm

Karton 315x245x335mm

48,00 zł / 20 szt.
Karton 600x395x410mm

Karton 600x395x410mm

92,25 zł / 15 szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 27 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-23
Bardzo dobrze
2023-08-19
Jeszcze raz dziękuję za bardzo profesjonalne wykonanie usługi i pod względem jakości produkcji ( super jakość, ostrość wydruku, kleistość podłoża), jak i podejścia do Klienta. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w branży drukarskiej i nie znam osobiście wielu firm, które pracują w taki sposób jak Państwo. Dziękuję Panu Marcinowi i całej ekipie :). Z pewnością będę o Państwu pamiętać i gorąco polecać dalej. Najlepszego !
pixel